Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


bms433:to-bms-1f-16cm-1-1:01-10-hud

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
Poslední revize Obě strany příští revize
bms433:to-bms-1f-16cm-1-1:01-10-hud [2015-11-20 22:09]
Blackie [1.10.1.6 A/F Pole Cues]
bms433:to-bms-1f-16cm-1-1:01-10-hud [2015-11-21 15:11]
Blackie [1.10.1.9 Attitude Awareness Arc]
Řádek 69: Řádek 69:
 //​Poznámka://​ Vybrat SMALL na stránce SMS ve Falcon4 nedává moc smysl, protože to je zřejmě určeno pro navádění na malé RCS cíle, ačkoli by to mohlo být užitečné proti vrtulníkům. Pokud se rozhodnete pro SMALL, MPRF dosah se sníží zhruba o třetinu v porovnání s MED. //​Poznámka://​ Vybrat SMALL na stránce SMS ve Falcon4 nedává moc smysl, protože to je zřejmě určeno pro navádění na malé RCS cíle, ačkoli by to mohlo být užitečné proti vrtulníkům. Pokud se rozhodnete pro SMALL, MPRF dosah se sníží zhruba o třetinu v porovnání s MED.
  
-Opravy chyb z minulých verzí BMS v této oblasti: zrušení zámku cíle, po přepnutí mezi override módy (MSL/​DGFT/​A-A) nebo změně z jednoho typu raket na jiný v SMS - nyní se zámek nezruší. Byl také opraven datalink – při odpalu na poslední zamčený cíl nebyly poskytnuty raketě veškeré pokyny datalinkem, což výrazně zhoršilo výkonnost ve srovnání s raketou která by byla vypálena na stejný cíl dříve.+Opravy chyb z minulých verzí BMS v této oblasti: zrušení zámku cíle, po přepnutí mezi override módy (MSL/​DGFT/​A-A) nebo změně z jednoho typu raket na jiný v SMS - nyní se zámek nezruší. Byl také opraven datalink – při odpalu na poslední zamčený cíl nebyly poskytnuty raketě veškeré pokyny datalinkem, což výrazně zhoršilo výkonnost ve srovnání s raketoukterá by byla vypálena na stejný cíl dříve.
  
 {{ :​bms433:​to-bms-1f-16cm-1-1:​obr44.png?​nolink |Obrázek 44}} {{ :​bms433:​to-bms-1f-16cm-1-1:​obr44.png?​nolink |Obrázek 44}}
Řádek 75: Řádek 75:
 ==== 1.10.1.7 ​ AMRAAM DLZ Transitions ==== ==== 1.10.1.7 ​ AMRAAM DLZ Transitions ====
  
-  - Neexpandované ​AMRAAM DLZ Měřítko: Pokud je vzdálenost cíle vyšší než 125% Raero je AMRAAM DLZ   ​(kružnice) zobrazena na HUD v neroztažené konfiguraci. Na HUD se zobrazí horní a dolní rozsah stupnice a digitální ​výstup s informací ​o dosahu radaru ​je zobrazen ​nad  značkou horního rozsahu stupnice. Zbývající parametry AMRAAM DLZ (stříška vzdálenosti cíle, Raero, Ropt, Rpi, Rtr, a Rmin) jsou umístěny ​vzhledem k horní ​hranici ​stupnice, která ​edstavuje ​aktuální hodnotu měřítka radaru a dolní, která ​edstavuje ​vzdálenost nula od letounu. +  - Neexpandovaná ​AMRAAM DLZ: Pokud je vzdálenost cíle vyšší než 125% Raero je AMRAAM DLZ (kružnice) zobrazena na HUD v neroztažené konfiguraci. Na HUD se zobrazí horní a dolní rozsah stupnice a digitální ​číslice informující ​o dosahu radaru ​které jsou zobrazeny ​nad  značkou horního rozsahu stupnice. Zbývající parametry AMRAAM DLZ (stříška vzdálenosti cíle, Raero, Ropt, Rpi, Rtr, a Rmin) jsou umístěny ​poměrněmezi ​horní ​hranicí ​stupnice(edstavující ​aktuální hodnotu měřítka radarua dolní ​hranicí ( edstavujíci ​vzdálenost nula od letounu)
-  - Expandované ​AMRAAM DLZ Měřítko: AMRAAM DLZ přechází na rozšířenou,​ když je vzdálenost cíle menší, nebo se rovná 125% Raero. Horní a spodní měřítko a rozsah stupnice radaru jsou odstraněny z HUDu, když DLZ přejde do rozšířené konfigurace. Horní hranice rozsahu rozšířené stupnice na HUD je dynamická a představuje 125% Raero. Všechny parametry DLZ jsou umístěny úměrně k hodnotě stupnice dosahu. Nicméně, jak vzdálenost cíle klesne pod 125% Raero, se Raero trojúhelník vždy zobrazí na 80% rozsahu DLZ stupnice.+  - Expandovaná ​AMRAAM DLZ: AMRAAM DLZ přechází na rozšířenou,​ když je vzdálenost cíle 125% Raero, nebo menší. Horní a spodní měřítko a rozsah stupnice radaru jsou odstraněny z HUDu, když DLZ přejde do rozšířené konfigurace. Horní hranice rozsahu rozšířené stupnice na HUD je dynamická a představuje 125% Raero. Všechny parametry DLZ jsou umístěny úměrně k hodnotě stupnice dosahu. Nicméně, jak vzdálenost cíle klesne pod 125% Raero, se Raero trojúhelník vždy zobrazí na 80% rozsahu DLZ stupnice.
  
 ==== 1.10.1.8 ​ AIM-9 DLZ Transitions ==== ==== 1.10.1.8 ​ AIM-9 DLZ Transitions ====
Řádek 84: Řádek 84:
 ==== 1.10.1.9 ​ Attitude Awareness Arc ==== ==== 1.10.1.9 ​ Attitude Awareness Arc ====
  
-Přehled o pozici v DGFT je zajištěn symbolikou HUDu přes Awareness Attitude Arc (AAA – „oblouk indikátoru pozice“) a Ghost Horizon Lines (GHL – „fiktivní ​linky horizontu“). AAA poskytuje celkový přehled o výšce a náklonu ve formě oblouku. Náklon je zobrazen pomocí imaginárních čar na koncích oblouku na HUDu. Během klasického letu, je mezera ​oblouku směrem k horní části HUDu, zatímco během letu na zádech je mezera ​oblouku směrem ke spodní části HUDu. Oblouk představuje zem. Poziční oblouk není upraven pro indikaci snosu větrem nebo otáčení kolem svislé osy (při vykopnuté směrovce). Je stále vycentrovaný a otáčí se kolem středu HUD Total Field Of View (TFOV – Absolutní zorné pole). Zakřivení oblouku představuje směr k zemi, a imaginární linie spojující konce oblouku představuje čáru rovnoběžnou s horizontem. Ve vodorovném letu oblouk tvoří půlkruh. Pokud letadlo zvětšuje úhel stoupání, délka oblouku se snižuje. Pokud letadlo noří nos pod obzor, délka oblouku roste. Oblouk je nejkratší při 87-mi stupňovém stoupání a je nejdelší při 87-mi stupňovém klesání. Pro zvýšení přehledu GHL doplní ​zobrazení AAA, když letadlo překročí +/- 10 stupňů stoupání.+Přehled o pozici v DGFT je zajištěn symbolikou HUDu přes Awareness Attitude Arc (AAA – „oblouk indikátoru pozice“) a Ghost Horizon Lines (GHL – „linky ​znázorňující horizont“). AAA poskytuje celkový přehled o výšce a náklonu ve formě oblouku. Náklon je zobrazen pomocí imaginárních čar na koncích oblouku na HUDu. Během klasického letu, je vnitřek ​oblouku směrem k horní části HUDu, zatímco během letu na zádech je vnitřek ​oblouku směrem ke spodní části HUDu. Oblouk představuje zem. Poziční oblouk není upraven pro indikaci snosu větrem nebo otáčení kolem svislé osy (při vykopnuté směrovce). Je stále vycentrovaný a otáčí se kolem středu HUD Total Field Of View (TFOV – Absolutní zorné pole). Zakřivení oblouku představuje směr k zemi, a imaginární linie spojující konce oblouku představuje čáru rovnoběžnou s horizontem. Ve vodorovném letu oblouk tvoří půlkruh. Pokud letadlo zvětšuje úhel stoupání, délka oblouku se snižuje. Pokud letadlo noří nos pod obzor, délka oblouku roste. Oblouk je nejkratší při 87-mi stupňovém stoupání a je nejdelší při 87-mi stupňovém klesání. Pro zvýšení přehledu GHL doplňují ​zobrazení AAA, když letadlo překročí +/- 10 stupňů stoupání.
  
 ==== 1.10.1.10 ​ Zenith/​Nadir symbols ==== ==== 1.10.1.10 ​ Zenith/​Nadir symbols ====
bms433/to-bms-1f-16cm-1-1/01-10-hud.txt · Poslední úprava: 2015-11-21 15:27 autor: Blackie

Nástroje pro stránku