Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


bms433:training:mise13

Mise 13: AGM 65 Maverick

LOKALITA: Oblast nad Východním ( Japonským ) mořem, let směrem k Severní Korei.

SESTAVA: F-16 blok 52. Dvě letadla. Volací znak Rocket 2.

  • Hmotnost: 35572lb
  • 2 AGM-65D – 2
  • AGM-65G – 1
  • centrální nádrž.
  • Max G: 7/-2.0
  • Max rychlost: 600 kts / 0.95

CÍL: Zničit 2 ZSU-23 na STPT 7 a most Tangch’on na STPT 11.

POČASÍ: RKND INFO: F 0725L ILS RWY26 TL140 360/17KT 9999 RA OVC 010 22/17 Q994 NOSIG.

Existují čtyři typy Mavericků v BMS . Starší modely A a B (bílá) ,pokročilejší D (zelená) a G (šedá) verze. Budeme se soustředit na modely D a G. Starší modely jsou neseny pouze na starších blocích a modely D / G jsou standardem na moderních F-16.

Lehčí AGM- 65D , s dosahem 15 Nm je optimalizován pro použití proti obrněným vozidlům. Těžší AGM- 65G je optimalizován pro použití proti větším strukturám a má dosah 20 Nm a možnost použití proti menším cílům je zachována. Dřívější modely A a B mají dosah 10 Nm.

Modely A , B a D jsou neseny na LAU-88 trojitých zbraňových závěsnících, nebo na LAU-117 které jsou jednoduché. Modely G jsou zavěšovány pouze na jednoduché pylony LAU-117. Trojitý pylon ve skutečnosti nebyl na F-16 nikdy používán, byl viděn pouze při testovacím letu.

Mavericky jsou zbraně typu vystřel a zapomeň. To znamená, že pozaměření a odpalu je zcela autonomní a navádí se sám až k cíli. V BMS 4.33 je chování mavericků mnohem realističtější a vyžaduje mnohem více nastavování vedoucí ke správnému zaměření a odpálení.

Oba typy mavericků mají mnoho provozních omezení, s kterými musíte během mise počítat, aby nedošlo k poškození letadla a zbraní samotných.

  1. Časové omezení
    Rakety potřebují před použitím 3 minuty na kalibraci gyroskopů. Maximální doba zapnutého mavericku je 60 minut s vypnutým videem. Maximální doba se zapnutým videem je 30 minut. Tyto časy se sčítají v průběhu mise.

    Proto se důrazně doporučuje vypínat rakety, kdykoli je nepotřebujete a používat video jen tehdy, když je potřeba. Nelétejte s WPN stránkou zobrazující video (nebo je nebudete moci použít, až bude potřeba a navíc to snižuje FPS hry).

    Automatické zapnutí je přístupné po stisku tlačítka CTNL na stránce WPN. To umožňuje automatické probuzení raket při přeletu na Sever / Východ / Jih / Západ od vybraného steerpointu.

  2. Pozemní použití (Hlavně z důvodu spárování LOS během ramp startu)
    Video z mavericku je vypnuto, když je MASTER ARM přepínač v poloze SAFE.
    Video na zemi je zablokované, dokud není přepínač GROUND JETT v poloze ENABLE.

  3. Omezení vypouštění
    Raketa je vždy aktivní. Pokud není v dosahu cíle, nebo mimo parametry pro zaměření cíle, stisknutím tlačítka PICKLE bude raketa odpálena. Maverick odpálený mimo tyto limity cíl mine:
    • Rychlost při odpálení více než M1,2. (pozn. limit nesení zbraně je jen M0,95 :-))
    • Maximální výchylka hledáčku 10° horizontálně a +10/-15° vertikálně (viz klíčová dirka).
    • Maximální úhel klesání 60°.
    • Maximální náklon 30° (v podélné ose?)
    • Maximální rollrate 30°/s.
    • Maximální přetížení 3G.
    • Minimální přetížení 0,5G.

  4. Omezení pevnosti draku letounu
    Hodnoty omezení jsou uvedeny jako obvykle na obrazovce zbraní. Mavericky jsou schváleny pro přetížení 7G/-2G a maximální rychlost 600 kts nebo M0,95. Překročení rychlosti může poškodit rakety nebo pylon a znemožnit odpal rakety. Je důležité mít na paměti, že o problému nemusíte vědět, dokud se nepokusíte zbraň vystřelit. Aby se zabránilo problémům létejte pouze v omezené letové obálce. Chybový stav může být vidět u čísla závěsníku (SMS stránka), když je zvolena raketa nebo při pokusu o odpálení. Pokud vidíte F , D nebo H místo čísla závěsníku, může se jednat o chybu (FAIL), může být poškozena (Damaged) nebo chyba závěsu (Hung).

AGM-65D a G mohou být odpalovány ve 3 módech:

  1. PRE pro předplánované doručení (preplanned delivery) (CCRP). - Výběr cíle je realizován pomocí radaru či TGP. LOS (line of sight – směr hledáčku rakety / paprsku radaru / směr pohledu TGP) mavericku musí být spárován s LOS radaru/TGP.
  2. VIS pro visuální mód (DTOS). – Cíl se vybírá přes HUD SOI, pomocí TD rámečku.
  3. BORE pro boresight – Zaměření je realizováno umístěním zaměřovacího kříže na HUDu do prostoru cíle a poté na WPN stránce výběrem konkrétního cíle.

Zvolený režim lze změnit pomocí OSB 2 na stránce WPN nebo pomocí tlačítka CURSOR ENABLE na plynové přípusti, když stránka WPN je SOI. Režim je rovněž zobrazen na HUDu.

Cílem této tréningové mise je najít a zničit vozidla PVO na steerpointu 6. Cílem je HQ prapor, který bude později napaden A-10kami. Musíme najít 2 ZSU-23 a zničit je pomocí dvou AGM-65D. Prapor je na hranici dosahu baterie SA-10, takže útok z velké výšky není doporučen. Sekundárním cílem je více-segmentový most na steerpointu 11. Úkolem je zničit dva různé segmenty každý jedním AGM-65G.

Misi ztěžuje počasí. Viditelnost je nízká a obloha je pokryta oblačností. Přiblížení bude probíhat v nízké výšce údolími, kde by měla být dostatečná viditelnost. Obě cílové oblasti jsou v hornatém terénu a pro přiblížení budeme používat TFR (Radar v režimu sledování terénu) ve spojení s autopilotem. Důvěřuj svému TFR a budeš moci nechat systém pilotovat letoun, zatímco se můžeš soustředit na odpálení Mavericků. Tato mise je velmi náročná. Pokud se teprve učíte zaměřovat Mavericky, použijte následující misi. Ta je identická, jen s jasnou oblohou a v bezvětří.

BMS 4.33 automaticky naloží TGP, pokud jsou naloženy Mavericky. Když se na KF-16 nakládá TGP, nakládají se vždy kompletní systém LANTIRN tzn. navigační i zaměřovací kontejner.

Skutečným cílem výcvikové mise bude rychle najít obě ZSU-23 v oblasti steerpointu 7 a odpálit Mavericky. Hornatý terén (kolem 5700 stop nadmořské výšky) s nízkou oblačností a dohlednost bude výrazně ztěžovat hledání i provedení samotného útoku.

Zprávy z průzkumu naznačují, že oba AAA se nachází západně od obce v cílové oblasti. Tyto cenné informace by měly urychlit a zlehčit hledání cílů.

Cíl může být v pohybu, ale alespoň víš, že musíš hledat v koloně vlevo. Následující obrázek ukazuje obrázek AG FCR cílové oblasti. Shilky jsou v červeném kroužku.

Mraky budou největší problém. Pokud budeš létat příliš vysoko, vletíš do mraků, kde mají IR senzory nulovou viditelnost. Budeš muset zůstat nízko, což je dobrá věc, když vezmete v úvahu pokrytí SA-10, ale špatná protože zůstaneš v dostřelu ZSU.

Pobyt v 500 stopách na TFR nemusí poskytnout dostatek času pro zaměření. 1000 ft by mohlo být výhodnější, ale pokud poletíš nad vrcholky hor, můžeš vlétnout do mraku. Budeš muset nastavit autopilota, aby zůstal v údolích pod mraky.

Chceš-li maximalizovat šance na úspěch je třeba rychle zaměřit a vystřelit. LOS Mavericku budeš muset spárovat s TGP LOS předem a oba cíle budou muset být označeny během jediného průletu. Sebemenší zpoždění způsobí neúspěch. Nikdo nikdy neřekl, že výcvikové mise budou snadné…

Hned po vstupu do kokpitu během letu nad východním mořem je potřeba zapnout napájení Mavericků, aby se kalibrovaly. Proveď kontrolu nastavení, vyber režim master AG a zobraz stránku SMS. Stisknutím tlačítka OSB 7 zapni napájení všem AGM-65. Po naběhnutí je vypneš abys šetřil jejich baterii. Aby se nemuseli znovu zapínat ručně, nastav atomatické zapínání západně od steerpointu 5.

Jdi na stránku CTNL (OSB 5) a stiskni tlačítko OSB 20 tolikrát, dokud se nezobrazí WEST OF. Pod tlačítkem OSB 19 vyber steerpoint. Otevře se nová stránka; vyber StPt 5 (OSB 16), pak ENTR (OSB 2), který tě vrátí zpět na stránku CNTL. Zapni AUTO PWR ON tlačítkem (OSB 7). Ukonči stránku CNTL (OSB 5) a všimni si písmene A vedle OSB 7 potvrzující, že Auto zapínání je aktivováno. (doporučuji auto režim zapnout pouze pro AGM-65D… pozn. překladatele)

Zavěšování raket na závěsníky způsobuje chyby nastavení hledáčku, které budou viditelné mezi LOS palubních senzorů a LOS raket. Toto vychýlení způsobuje problémy při použití Mavericků v PRE režimu, kde je jejich LOS podřízen SPI. K odstranění tohoto problému pilot musí zajistit synchronizaci mavericků s palubními senzory. To lze provést na zemi, nebo během letu pomocí TGP a stránky WPN. Musí zajistit, že se oba snímače dívají stejným směrem. Synchronizaci stačí udělat jednou pro každý závěsník (tj. pro 3 rakety na trojitém pylonu LAU-88 jednou).

V tomto scénáři plánujeme využití AGM-65D v PRE režimu na jedoucí vozidla a modely G pomocí režimu VIS na most. Proto AGM-65D musí být spárovány s palubními senzory. U steerpointu 4 je americký torpédoborec, který můžeme použít k synchronizaci. Vyber AGM-65D na stránce SMS (pylon 3 a 7), přepni na stránku WPN. Nastav přepínač MASTER ARM na SIM, aby se zabránilo náhodnému odpálení raket na přátelskou loď. Nastav autopilota na ALT HOLD (udržuj výšku).

Sestup do 6000 stop a hledej torpédoborec. Sniž rychlost, abys byl ještě alespoň 10 Nm od Steerpointu 4, až budou rakety k dispozici (hláška NOT TIMED OUT zmizí ze SMS / WPN stránky). 85% RPM by mělo stačit. Stránka WPN zůstane černá pro každou raketu, dokud se neodhodí kryt hledáčku tlačítkem MAN RNG / Uncage na plynu.

Cca 10 až 12 Nm od Steerpointu, by jsi měl být schopen najít torpédoborec pomocí FCR v režimu SEA. Pokud jej označíš, SOI bude přesunut na stránku WPN na pravý MFD. Přenes SOI na TGP a podívej se na torpédoborec, který by měl docela rychle plout severovýchodním směrem. Neprodlužuj čas mezi zamčením cíle a zobrazení TGP nebo se může ztratit ze zorného pole. Pokud se tak stane opakuj postup rychleji. Případně nezamykej cíl; jednoduše přesuň kurzor radaru těsně před torpédoborec a pak přepni na TGP (SPI poloha je automaticky předána mezi senzory) , a TGP zaměř vizuálně. Přepni na NARO FOV pro přiblížení a nastav POINT TRACK pomocí TMS UP.

Na stránce WPN se zobrazí HANDOFF IN PROGRESS STATION x. To se TGP snaží předat pozici cíle vybrané raketě. První předání se nezdaří z důvodu špatné kalibrace TGP a WPN LOS, a zobrazí se chyba. Na seznamu poruch se zobrazí AV (Avionic) Závada: TGP HANDF FAIL. Hned poté se rozsvítí MASTER CAUTION.

Pozatím poruchu ignoruj, přepni SOI na stránku WPN a přesuň hledácěk na stejný cíl jako TGP (lodička). Stiskni TMS UP až dojde ke sledování cíle. Porucha neznamená, že stránku WPN nelze použít, to znamená, že nedošlo k předání z TGP. Když raketa úspěšně sleduje cíl, zobrazí se vedle OSB 20 BSGT. Jeho stiskem spáruješ raketu s TGP. BSGT bude chvíli podsvícené. LOS Mavericku se nyní nastavuje na stejné cíle jako senzory letadla.

Stejný postup musíme udělat pro každý další závěsník. Přepni na závěsník 7 pomocí MSL STEP na kniplu. Ankejdžuj hledáček rakety, pokud nevidíš video. Stránka WPN může stále zobrazovat kříž na cíli, ale ještě cíl neoznačuj. Nejprve pohni kurzorem mimo cíl, potom ho umísti zpět na cíl, a pak ho teprve označ. Když jsi v režimu sledování a BSGT se opět objeví, stisknutím OSB 20 spáruj další raketu.

Nyní se musíme přesvědčit, že předávání cílů z TGP do střel funguje. Nejrychlejší způsob, jak začít znovu, je zrušit všechny zámky přepnutím režimu master. Zvol třeba režim MRM.

Stisknutím tlačítka F-ACK přijmi dřívější poruchu předávání. Ta se nesmaže, protože předání je stále ve stavu neúspěšný (a bude dokud nedojde k úspěšnému předání). PFLD bude prázdné, s výjimkou AV.

Zruš MRM přepnutím do A-G módu. TGP je SOI na levém MFD a WPN stránka je na pravém MFD.

Nastav sledování TGP na torpédoborci v NARO FOV. Předávání (HANDOFF) opět proběhne a tentokrát bude úspěšné. Hledáček na stránce WPN bude na stejném místě na torpédoborci jako hledáček TGP. Jako potvrzení předání se na TGP a WPN stránce zobrazí „C“ nad číslem závěsníku.

Po úspěšném předání může být na PFLD stále zobrazena chyba, ale nyní se po stisknutím tlačítka F-ACK vymaže. Na TEST stránce vymaž MFL pomocí OSB 3.

Měl by sis pamatovat, co znamenají různé symboly, které se mohou zobrazit nad čísly závěsníku:

  • I (Incomplete) – nedokončený přenos.
  • C (Complete) - dokončený přenos
  • S (Slave) – střela nesleduje cíl (???)
  • T (Tack) – střela sleduje cíl (???)

AGM-65G není potřeba kalibrovat, protože je k útoku na mosty budeme používat v režimu VIS. Mosty nejsou v BMS „trackovatelné“, takže nemohou být předány na stránku WPN. Vždy je vhodné kalibrovat rakety, protože to zajišťuje, že raketa bude hledat na místě, kde se nachází SPI, což šetří čas, ale je to důležité hlavně při zaměřování bodových „trackovatelných“ cílů.

Teď, když jsou Mavericky zpárované můžeš vypnout napájení, aby se šetřily baterie. Budou automaticky zapnuty západně od Steerpointu 5. Budeme se přibližovat k cíli pomocí AUTO TFR nastaveném na 500 stop SCP. Vyber stránku TFR, nastav SCP a nezapomeň přepnout do módu počasí (WX). Zapni AUTO TFR a nech letadlo klesat k jeho SCP. A/P STRG SEL mohou být spřaženy s TFR, ale musíš opustit AG režim, pokud chceš povolit automatické přepínání steerpointů, protože to v režimu AG nefunguje (záměrně). Pokud se rozhodneš pro režim AG, budeš muset měnit steerpointy ručně.

Ale nejprve resetuj SPI (TMS DOWN), nastav WIDE FOV a Cursor Zero (výchozí bod kurzoru (CZ OSB9 na FCR)). Nezapomeň, že pokud SPI offset / delta (po kalibraci mavericků) zůstane aktivní pro všechny steerpointy včetně cílového, bude vyhledávání a zaměření ZSU-23 dosti těžší. Také změň režim FCR ze SEA zpět do GM (Ground map / vyhledávání na zemi). Jakmile je vše hotovo nastav A-LOW o 10% méně než SCP.

TFR v těchto situacích obrovsky pomáhá. Letadlo poletí v nízké výšce, zatímco se můžeš soustředit na provedení útoku. Jediné, co musíš udělat, je sledovat jak TFR udržuje výšku a rychlost letu v mezích TFR. Kdykoliv budeš potřebovat obletět horu, neváhej vypnout AUTO TFR. Pokud tak učiníš, na HUDu se zobrazí symbolika MAN TFR, a také limity , pokud překročíš úhel náklonu nad tyto limity. Nepřekraču příliš tyto limity a pokračuj opět s AUTO TFR, pokud již nepotřebuješ ruční řízení.

Po přeletu Steerpointu 5 zkontroluj SMS stránku, zda se napájení Mavericků opravdu zapnulo. Připrav se pro útok: režim master AG, MASTER ARM na ARM, MFD jak je uvedeno výše, zkokntroluj palivo a ostatní přepínače.

Cílová oblast se nachází na náhorní plošině a ty přilétáš v nízké výšce. Mraky jsou různé; zejména kumuly, takže můžeš očekávat, že bude pouze omezený čas k nalezení cíle. Zvyš SCP na 1000 stop a A-LOW na 900 stop. Tvůj RWR může začít chrčet zvuky AAA hrozeb.

Nejprve si pojďme připomenout požadavky pro správné odpálení Mavericků:

  • Cíl v dosahu (stříška musí být v rámci obálky (MLE) na HUD a na WPN stránce).
  • Záměrný kříž zbraně svítí (tzn. nesmí blikat ).

Kontrola dosahu je velice jednoduchá. Že maverick mine, je většinou způsobeno odpalem, když bliká záměrný kříž na stránce WPN. Je několik podmínek, které musí být splněny, aby byl záměrný kříž stabilní, které zaručí správnou dráhu Mavericku po odpalu.

Všechna omezení pro odpal, již jednou v této kapitole zmíněné, musí být respektována: rychlost méně než Mach 1.2, úhel náklonu max 30°, úhel sestupu max 60°, roll rate max 30°/s, max přetížení 3G, min přetížení 0.5G a v neposlední řadě LOS musí být v mezích pro odpal.

Meze vychýlení hledáčku (LOS) pro odpal mavericku jsou 10° horizontálně a 15° vertikálně. 5ti, 10ti a 15ti stupňové vertikální limity jsou vyznačeny jako vodorovné značky na stránce WPN (pro D nebo G modely), žádné horizontální značky zobrazeny nejsou. LOS střely je ve skutečnosti tvaru klíčové dírky se středem na středu zaměřovače na WPN stránce.

Chceš-li zajistit správnou dráhu po odpalu, polohovací kříž musí být v této imaginární klíčové dírce. Pokud tomu tak není, bude s největší pravděpodobností kříž blikat, což signalizuje neplatnou dráhu a raketa téměř jistě mine.

Je-li polohovací kříž mimo klíčovou dírku, musíš otočit letadlo více směrem k cíli a zamknout svůj cíl pouze tehdy, když je polohovací kříž uvnitř klíčové dírky. Pokud jsi mimo limity pro odpálení, jak bylo vysvětleno výše, v době uzamčení cíle, pak bude kříž také blikat a raketa opět mine.

Pokud není aktivní sledování cíle na TGP (TMS RIGHT) neproběhne předání cíle raketě. Musíš znovu dát TMS UP pro platné aktivní cíle a předání do Mavericku, jakmile to bude možné.

Mít stabilní polohovací kříž je rozhodující pro správnou dráhu po odpalu a následný zásah cíle.

Linky zaměřovače dosahují až k zamčenému cíli. Kolem cíle bude volné místo, pro lepší kontrolu co je vlastně v zámku. Velikost volného prostoru závisí na velikosti cíle.

Linky zaměřovače, kříž a úhlové značky mohou mít různé barvy. Mohou být buď bílé pro „horké na studeném“ (HOC), kdy WPN sleduje bílé cíle nebo černé pro „studené na horkém“ (COH), kdy WPN sleduje pouze černé cíle. Polaritu zobrazení lze měnit pomocí TMS LEFT.

Dostat se mimo limity pro odpal v této misi by se nemělo stát, jelikož se blížíme přímo k cíl a polohovací kříž bude jistě v klíčové dírce.

Pokud mračna dovolí, můžeš nastavit TFR na vyšší výšku, což zaručí více času k nalezení a napadení cíle a potom nastav opět výšku 1000 stop. Můžeš se rozhodnout pro hledání cíle nejprve přes FCR, nebo rovnou pomocí TGP, což také závisí na znalostech umístění cíle i konvoje. ZSU-23 jsou čtyřhlavňové AAA zbraně montované na pásová vozidla. Měly by být snadno rozpoznatelné od zbytku nákladních automobilů a BMP v koloně. Vzpomeň si, že jsou na levé straně (západ) konvoje.

Rychle zamkni první ZSU na TGP (TMS UP) do režimu sledování (IR POINT). Rozsvítí se HANDOFF IN PROGRESS na stránce WPN a za pár vteřin bude předání cíle kompletní, zaměřovač na určeném ZSU a „C“ nad číslem zbraňového závěsníku. Pokud kříž na WPN nebliká, je první raketa připravena k odpálení.

Nyní pro druhou raketu. Pomocí MSL STEP na plynovce vyber další raketu, pak zamkni TGP do režimu sledování druhého ZSU a vyčkej na úplné předání na stránce WPN. Pokud nebliká kříž, jsou obě rakety připraveny k odpálení.

Samozřejmě, nemusíš zamknout oba cíle a pak vystřelit obě rakety. Můžeš zamknout - vystřelit - zamknout - vystřelit. Ale násobné odpálení je pro borce a odpálení Mavericků zároveň (nebo ve velmi rychlém sledu) zabraňuje tomu, že IR záblesk z první rakety zaslepí hledáček druhé střely.

Je skutečně důležité si uvědomit, že po spárování a kalibraci LOS již není nutné znovu zamykat cíl na stránce WPN. To je automatické. Vyhledávání cílů a jejich zamknutí se provádí na TGP a toto se pak předá do střel. Jediné, co musíš udělat na stránce WPN je kontrolovat zda nebliká polohovací kříž, který potvrzuje správnou stopu po odpalu. Také se před střelbou na HUD či WPN ujisti, že je cíl v dosahu.

Pokud rakety sledují cíl, HUD ukazuje LOS obou jako 10 mR (miliradián) kruhy. TD box je také zobrazen, i body na SPI. V případě, že TD box a AGM LOS jsou oba na stejné pozici, zobrazí se pouze TD box , protože má vyšší prioritu zobrazení. Tak je tomu v tomto příkladu : TGP stále sleduje poslední uzamčený cíl, první vypuštěná raketa zničí tento cíl. Druhá značka byla předána dříve a je další na kterou bude vypuštěna raketa. Na ten se již TGP nedívá, to je LOS druhého mavericku (kolečko). 2 na HUDu znamená, že tam bude vystřelena druhá raketa.

1 vedle LOS kruhu by znamenala, že sem by šla první střela. To bys viděl v případě, že se TGP posune pryč z AGM LOS. K přepínání pořadí střelby můžeš použít MSL STEP.

Čtvercový symbol pod 10mR kruhem označuje úspěšné předání cíle mavericku.

Vystřel rakety v dávce stisknutím WPN PICKLE dvakrát rychle za sebou, a pak hned odval od cíle dříve, než AAA zničí tvé letadlo. Pokud nastavíš na SMS stránce možnost Ripple na 2, jedno stisknutí pošle obě rakety najednou, a to ať mají platné cíle nebo ne. Takže buď opatrný při použití této možnosti.

Pokud jsi nestihl střílet na ZSU, přerušil útok a zkoušíš to znovu, pamatuj, moment překvapení je pryč a AAA (a možná i pěšci) budou čekat, až se vrátíš. Nebo, po analýze toho, co se nepovedlo, můžeš spustit misi od začátku. Výzva je to velká, ale je to proveditelné.

Pokud se podařilo najít a zničit AAA, gratulujeme! Konvoj je nyní bezbranný a A-10 bude mít v odpoledních hodinách snadnou práci. Doufejme, že budou mít pěkné počasí.

Máme ještě zničit most, tak leť ke Steerpointu 8. Nezapomeň zůstat nízko, protože oblast je stále chráněna baterií SA-10.

Resetuj SPI jako obvykle pomocí TMS DOWN – WIDE FOV - Cursor Zero, resetovat TFR 500 SCP a A-LOW na 450 stop. Během přiblížení ke Steerpointu 10, bys měl přeletět velkou řeku vedoucí k cílovému mostu, který se nachází u jejího ústí. Sleduj řeku až k cíli na Steerpointu 11.

Cílem je více segmentový most. Úkolem je zničit dva různé segmenty, každý jedním AGM-65G v režimu VIS.

Vyber dvě zbývající AGM-65G na SMS a zvol režim VIS (OSB 2).

HUD je SOI ve výchozím nastavení, což je indikováno hvězdičkou v levém horním rohu a TD box je umístěn na FPM. Můžeš posouvat TD po HUDu kurzorem. Umísti ho na vnějším levém poli mostu. TMS UP pro stabilizaci TD se zemí a SOI se automaticky přenese na stránku WPN.

Přesuň kurzor pokud je to nutné, a jakmile jsi spokojen zamkni pomocí TMS. LOS mavericku se zobrazí na HUDu jako 10 mR kruh, stejně jako předtím.

Zkontroluj záměrný kříž a pokud je vše v pořádku, vystřel raketu.

Obrázek níže znázorňuje HUD s TD boxem, diamant steerpointu a AGM LOS zatím co se letadlo pomocí AUTO TFR blíží k cíli. Všimni si, že na HUD chybí malý čtvereček pod LOS rakety, protože Mavericku nebyl cíl předán z TGP (mosty nejsou „trackovatelné“).

Poznámka: Vždy jdi do EXP FOV (OSB 3) před zamčením cíle. To výrazně zvyšuje šance na stabilní lock.

Jak sis všiml, když lockuješ raketu z WPN stránky, hledáček není vždy v přesně stejném místě. Někdy se mohou mírně měnit LOS z důvodu změny dráhy střely.

Pokud chceš větší přesnost a být schopen donutit raketu sledovat přesné místo, které jsi určil, musíš použít režim correlation track mode, který je k dispozici pouze u AGM-65G. Pro ilustraci této funkce se poslední raketou zaměříme na třetí segment mostu zprava.

Přesuň kurzory na pravou stranu mostu a vyber třetí segment. Označ ho a všimni si, že je v zámku 5. segment (obrázek vlevo dole). TMS DOWN zruší zámek, stiskni TMS RIGHT, čímž vybereš force correlation režim. U OSB 7 se pak zobrazí AREA. Přesuň kurzor na třetí segment. Nemusíš zamknout pomocí TMS UP, ale pokus se aby se linky zaměřovače přiblížili co nejvíce k sobě. V tomto režimu bude raketa sledovat průsečík zaměřovače. Zkontroluj, zda nebliká polohovací kříž a můžeš odpálit poslední střelu. Ta zasáhne přesně místo, které bylo určeno na WPN stránce ke sledování.

Tento mód se použije v případě, že chceš trefit specifickou část budovy, jako třeba dveře, vstup do bunkru, nebo třeba letadlo zaparkované v těžce opevněném bunkru.

Jak jsi byl upozorněn, tato mise není jednoduchá. Je zde mnoho věcí, které je potřeba zvládnout: TFR, počasí, avionika, zbraně; a všechny současně. Přesné plánování, znalost avioniky a správné nastavení systému, to jsou všechno předpoklady nezbytné pro úspěch v této misi. Neočekáváme, že uspěješ při prvním letu.

Počasí dělá tuto misi velmi obtížnou (ale neuvěřitelně zábavnou). Počasí je nyní v BMS na takové úrovni, že přináší prvek náhody a zcela novou perspektivu i pro běžné TE mise.

Chápeme, že tato výcviková mise může být příliš náročná pro počáteční seznámení s Mavericky. To je důvod, proč jsme se rozhodli poskytnout stejnou misi se slunným a bezvětrným počasím. Bez mraků a turbulence bude mnohem více času na nalezení cíle i práci s avionikou k dosažení úspěšných zásahů střelami, než budeš schopen toto všechno obstarat i za velmi špatných podmínek.

Pamatuj, že nepředvídatelnost počasí může v některých misích zhatit tvůj plán útoku; nízké mraky poblíž cílového prostoru ti nedají žádný čas najít cíl nebo nízké mraky / mlhy v údolích způsobí tvou naprostou závislost na TFR v průběhu přiblížení k cíli v nízké výšce, stejně jako v reálném životě. :-)

Doufáme, že si uvědomíte, jak důležitý faktor, může nyní počasí být, a to nejen při plánování a létání TES, ale i pokud si vytvoříte vlastní mise…

Maverick HOTAS summary:

Throttle:

  • UNCAGE: zahození krytky hledáčku (AGM-65A, B and D)
  • CURSOR/ENABLE: Změna způsobu doručení, když WPN je SOI (PRE – VIS – BORE)
  • Cursors: Pohyb kurzorem po SOI (HUD, FCR, TGP, WPN)

Sidestick:

  • TMS up: Příkaz sleduj na SOI
  • TMS down: Zruš sledování na SOI
  • TMS left: Změna polarity (HOC/COH) (AGM-65G only)
  • TMS right: Ruší předání cíle (TGP SOI) Přepíná AREA/Polarity (AGM-65G WPN SOI)
bms433/training/mise13.txt · Poslední úprava: 2015-11-12 21:09 autor: Col. Eruntalon |*|